Karazija Povilas. F264

Nuorodahttps://elibrary.mab.lt/handle/1/3567

Paieškos rezultatai

Rodoma 1 - 10 iš 18
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    LDK tribunolo raštai
    (1643)
    1. Trūksta turinio. 2. Šiauduvos tijūnui Andriui Oziemblovskiui priteista skola iš Jono Pūzino išieškoti iš Dvinosių dv. (Minsko vaiv). Pranešimas įteiktas Kostenevičių dv. (Ašmenos pav.).
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Pasperio (Musninkų) dvaro (Vilniaus vaiv.) dokumentai
    (1620-1691)
    1. Vaitiekus Politalskis Kernavės klebonui Povilui Mališauskui užstato Pasperio dvarą. 2. Parduodant surašytas inventorius. 3. Parduoda Kristupui Hordziejevskiui.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Жикгимонт трети божю милостю... великий князь литовский...
    (1598)
    Švedijos ir Lenkijos karaliaus, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto III Vazos raštas metropolitui Ragožai: šaukia į teismą su Sienkevičium dėl Šnipeliškių (Vilniaus pavietas).
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Smolensko vaivados Mykolo Kazimiero Paco dokumentas, kuriuo Samueliui Parcevičiui suteikia valdas
    (1664-10-31)
    Šiuo dokumentu kazokų raiteliui ponui Samueliui Parcevičiui už nuopelnus suteikiamos valdos Pinsko vyskupijoje. Ant 1664 m. dokumento įspaustas jungtinis 5 laukų herbas antspaude. Herbo širdyje, arba penktajame lauke, herbo viduryje, yra Pacų dvigubos lelijos herbas. Pirmajame lauke – Mykolo Kazimiero Paco motinos Elžbietos Šemetaitės iš tėvo Vaclovo Šemetos paveldėtas herbas „Gulbė“ (lenk. „Łabędź“). Antrajame lauke – senelės iš tėvo pusės Reginos Valavičiūtės herbas „Bogorija“ (lenk. „Bogoria“), kuriame vaizduojami du vienas į kitą atsukti iečių galai. Trečiajame lauke pavaizduotas senelės iš motinos pusės Elžbietos Chodkevičiūtės iš tėvo Jurgio Chodkevičiaus paveldėtas herbas „Koscieša“ (lenk. „Kościesza“), kuriame vaizduojama strėlė, perkirsta kryžma, o strėlės galas dvišakis. Ketvirtajame lauke pavaizduotas Paco prosenelės iš motinos pusės Sofijos Sluckaitės herbas „Raitelis“. Virš jungtinio herbo skydo vaizduojami trys groteliniai šalmai su medalionais ant kaklų. Virš šalmų yra karūnėlės. Virš jų povo plunksnos. Heraldinėje kairėje vaizduojamo šalmo papuošale – „Bogorijos“ herbo figūros: du ietigaliai. Iš šono herbą supa akanto lapų skraistė. Antspaudo legendoje įrašyta: „M[ICH]AŁ KAZIMIERZ PAC WOIEWODA SMO[EN]SKI. Vidinėje legendoje: TR[...]SKI STAROSRA [....]KONOM MOH[...] ADM[...]. („Mykolas Kazimieras Pacas, Smolensko vaivada. Tryškių seniūnas. Mogiliavo ekonomijos valdytojas (administratorius)“). Antspaudas ovalus, 56 x 48 cm dydžio. Plačiau apie Pacų giminės heraldiką: Jasiūnienė, Gabrielė. Pacų heraldikos tradicija ir giminės didybės atspindžiai XVII a. antrojoje pusėje. Iš: Kauno istorijos metraštis, 2022, [t.] 20, p. 7–18.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Michał z Božey Laski Krol polski...
    (1672)
    Onos ir jos sūnaus Stanislovo Kazimiero Čapskių byla su Jadvyga Elžbieta Tyzenhauzaite-Plateriene ir Jonu Teofiliu Plateriu dėl paskelbimo banicijos Čapskiams
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Выпис с книг головных трыбунальных у вилни отправованых...
    (1620)
    Vaitiekus Politalskis Musninkų dvarą prie Speros ežero užstatė Kernavės klebonui Povilui Mališauskui
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Musninkų klebonijos (Vilniaus pav.) dokumentai
    (1640)
    1. Pavaldinių inventorius. 2. Musninkų bažnyčios ir klebonijos fundacinių dokumentų sąrašas.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Drujos dvaro dokumentai (Brastos-Polocko vaiv.)
    (1611)
    Drucko kunigaikštytė Darata ir jos vyras Jonas Dievočka Drujos dvarą parduoda LDK kancleriui Leonui Sapiegai: Lukošiaus Mirskio kvitas, kad kancleris grąžino užstato sumą už Čurilovičių km.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Я станислав щепанович довконт земенин гдрский земли жомойтское чино явно...
    (1605)
    Stanislovas Daukantas savo broliui Jonui Daukantui parduoda Dabikinės dvaro (Dirvėnų valsč.) savo dalį.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Jerzy Karol Hlebowicz na Dabrownie y zasłanin woiewoda Wilenski...
    (1669-04-04)
    Vilniaus vaivados Jurgio Hlebavičiaus privilegija Stanislovui Osmolskiui: duoda valakus iš Dambrovnos dvaro (Gudijoj).