Knygos / Books

Nuorodahttps://elibrary.mab.lt/handle/1/8

Rinkinio visus dokumentus galima skaityti tik prisijungus prie elektroninio archyvo. Prisijungimo teisė neribojama. Tekstų kopijavimo ir naudojimo teises saugo Lietuvos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas.



Paieškos rezultatai

Rodoma 1 - 10 iš 22
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Централизация и региональная координация комплектования в библиотеках Академий наук Литовской и Белоруской ССР : опыт работы
    (Lietuvos TSR Mokslų akademijos centrinė biblioteka, 1980)
    Leidinyje pateikiami Lietuvos mokslų akademijos centrinės bibliotekos ir Baltarusijos TSR centrinės bibliotekos darbuotojų parengti straipsniai. Juose apžvelgiamos tuo metu aktualios bibliotekų centralizacijos ir fondų komplektavimo temos.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Вопросы библиотековедения : опыт работы
    (Lietuvos TSR mokslų akademijos centrinė biblioteka, 1982)
    Leidinyje pateikiami pranešimai, skaityti tarptautinėje konferencijoje 1981 metų rugsėjo 1 - 5 dienomis apie darbo praktiką ir našumą Baltijos šalių mokslo akademijų bibliotekose. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas knygotyrai, bibliografijai, bei retų knygų ir rankraščių išsaugojimui.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Lietuvių kalbos gramatinė sistema : giminės kategorija
    (Lietuvos TSR mokslų akademijos centrinė biblioteka, 1984) Valeckienė, Adelė
    Leidinyje nagrinėjamos lietuvių kalbos bevardės giminės formų funkcijos bei jų santykis su vyriškosios ir moteriškosios giminės formomis, aptariamas formų funkcijų tyrimo metodas, plačiai nušviečiamos tiriamųjų kategorijų (įvardžių, būdvardžių) ypatybės ir kt. Nemaža vietos skiriama specifinių lietuvių kalbos bevardės giminės formantų kilmės aiškinimui ir t.t. Darbo išvados remiamos apie 30 000 kortelių medžiaga, išrinkta iš lietuvių grožinės, publicistinės bei mokslinės literatūros, tarmių ir senųjų raštų. Pagrindinė tarmių medžiaga imta iš didžiojo Lietuvių kalbos žodyno bei jo kartotekos; rinkta šiek tiek iš gyvosios kalbos. Knygoje pateikiamas tik papildomų šaltinių santrumpų sąrašas.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Jonas Macevičius : bibliografinė rodyklė, 1945-1981
    (Lietuvos TSR mokslų akademijos Centrinė biblioteka, 1982)
    Jonas Macevičius - žinomas Lietuvos filosofas, mokslininkas ir visuomenės veikėjas. Šioje bibliografinėje rodyklėje yra išvardinti visi jo mokslo darbai nuo 1945 iki 1981 metų. Pradžioje pateikiamas publikuotų darbų sąrašas, toliau seka straipsniai, pabaigoje sudarytų ir redaguotų darbų sąrašas.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Pergamentų katalogas
    (LTSR Mokslų akademijos Centrinė biblioteka, 1980)
    „Pergamentų kataloge'' - pirmą kartą pateikiama išsami informacija apie Centrinės bibliotekos (dabar Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka) rankraščių skyriuje saugotus dokumentus ir rankraščius, rašytus ant specialiai išdirbtos odos, vadinamojo pergamento. Kataloge suregistruoti XII a. pab. - 1935 metų laikotarpio pergamentai lotynų, baltarusių (tiksliau - LDK slaviškąja kanceliarine), lenkų, vokiečių, prancūzų ir kt. kalbomis, iš viso 1400 saugojimo vienetų.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Lexicon Lithuanicum
    (Lietuvos TSR mokslų akademijos Centrinė biblioteka, 1987)
    Leidinyje spausdinamas vieno pirmųjų leksikografijos paminklų - rankraštinio anoniminio XVII a. vidurio vokiečių - lietuvių kalbų žodyno ,,Lexicon Lithuanicum'' - tekstas, nagrinėjami jo autorystės ir parašymo datos klausimai, pateikiama grafologinė apžvalga, analizuojami leksikografinės technikos ypatumai. Skelbiamas rankraštis XVIIa. vokiečių - lietuvių kalbų žodynas „Lexicon Lithuanicum“ laikomas Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos rankraščių skyriuje. Jis buvo surastas Rytų Prūsijoje, apgriautoje Laukstyčių (Lochšteino) pilyje, kur Antrojo pasaulinio karo pabaigoje buvo slepiama Prūsijos valstybinio archyvo Karaliaučiuje dalis fondų. Žodyną surado 1945 metų pabaigoje Povilo Pakarklio ekspedicija lituanistikos vertybėms nuo sunykimo išgelbėti.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Lietuvos astakologija : bibliografinė rodyklė
    (Lietuvos TSR mokslų akademijos Centrinė biblioteka, 1983) Šeštokas, Jonas; Cukerzis, Jakovas
    Bibliografinėse rodyklėse ,,Lietuvos astakologija'', 1578-1980 ir 1981-1985, pateikta medžiaga apima laikotarpį nuo pirmųjų kronikose surastų žinių apie vėžius Lietuvoje iki 1985 m. Leidinių pradžiose duodama istorinė Lietuvos vėžių apžvalgos lietuvių kalba ir santraukos rusų ir anglų kalbomis. Rodyklėse medžiaga skirstoma į skyrius pagal mokslo šakas. Jų pavadinimai pateikiami lietuvių, rusų ir anglų kalbomis. Skyrių pradžiose dedamos knygos, o po jų - straipsniai; knygos ir straipsniai išdėstyti lotynų ir rusų abėcėlės tvarka. Lietuviškų knygų ir straipsnių antraštės išverstos į rusų kalbą. De visu nepatikrinti darbai pažymėti žvaigždute. Leidinių pabaigose pateiktos pavardžių rodyklės.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Juozas Jurginis : literatūros rodyklė
    (Lietuvos mokslų akademijos centrinė biblioteka, 1986) Kašauskienė, Bronislava; Šiškienė, Aldona
    Istoriko, publicisto, istorijos mokslų daktaro, profesoriaus, Lietuvos TSR Mokslų akademijos akademiko Juozo Jurginio bibliografinė rodyklė, su nežymia atranka, apima visą jo publicistinės, mokslinės ir visuomeninės veiklos laikotarpį nuo 1926 iki 1983 metų. Rodyklės pradžioje pateiktas daktaro V. Merkio įžanginis straipsnis „Istorikas Juozas Jurginis'', toliau seka B. Kašauskienės sudarytas sąrašas - J. Jurginio literatūrinės ir mokslinės veiklos pagrindinės datos. Knygą sudaro 5 pagrindiniai skyriai. Skyriuose literatūra išdėstyta chronologine seka, metų ribose - abėcėline. Pradžioje pateikiamos knygos, po jų straipsniai. Pabaigoje nurodomi visi J. Jurginio slapyvardžiai ir slapyraidžiai.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Kazimieras Meškauskas : literatūros rodyklė
    (Lietuvos TSR mokslų akademijos centrinė biblioteka, 1987) Stašienė, Danguolė; Santackienė, Irena
    Ekonomikos mokslų daktaro, profesoriaus, Lietuvos TSR mokslų akademijos akademiko Kazimiero Meškausko bibliografinėje rodyklėje pateikiama visa jo mokslinės ir visuomeninės veiklos apžvalga, apimanti metus nuo 1950 iki 1986. Knygos pradžioje pateikiama veiklos apžvalga, toliau seka pagrindinės veiklos datos. Knygą sudaro 5 skyriai. Skyriuose literatūra yra išdėstyta chronologine tvarka, o metų ribose - abėcėline. Pradžioje pateikiamos knygos, po jų - straipsniai. Pabaigoje randame pavardžių rodyklę ir santrumpų sąrašą.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Povilas Brazdžiūnas : literatūros rodyklė
    (Lietuvos TSR mokslų akademijos centrinė biblioteka, 1987) Blažienė, Irena
    Šioje bibliografijoje su nedidele atranka atsispindi žinomo profesoriaus, Lietuvos TSR mokslų akademijos akademiko Povilo Brazdžiūno mokslinė, pedagoginės ir visuomeninė veikla nuo 1930 iki 1985 metų. Rodyklės pradžioje pateikta gyvenimo ir veiklos apžvalga bei pagrindinės gyvenimo ir veiklos datos. Literatūros rodyklė informuoja apie prof. P. Brazdžiūno parašytas knygas, mokslinius ir mokslo populiarinimo straipsnius, kalbas, interviu, atskleidžia jo, kaip disertanto mokslinio vadavo ir konsultanto, mokslinių darbų autoriaus, veiklą. Literatūra skyriuose išdėstyta chronologine tvarka. Metų ribose pirmiausiai pateikiamos knygos, o po to straipsniai. Knygų ir straipsnių antraštės išverstos į rusų kalbą. Leidinio pabaigoje pateikta pavardžių rodyklė.