3. Bibliotekos leidiniai / Publications of the Library

Nuorodahttps://elibrary.mab.lt/handle/1/1

Elektroninių dokumentų kopijavimo ir naudojimo teises saugo Lietuvos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas

Electronic document copying and use of the rights protected by Republic of Lithuania Law on Copyright and Related Rights

Paieškos rezultatai

Rodoma 1 - 7 iš 7
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Medicinos daktarų disertacijos, apgintos arba pripažintos Vilniaus universitete 1793-1842 metais : bibliografinė rodyklė
    (Lietuvos TSR mokslų akademija. Centrinė biblioteka, 1958)
    Vilniaus aukštoji medicinos mokykla buvo įkurta 1781 metais Lietuvos Didžiosiosios Kunigaikštystės Vyriausiosios mokyklos „Collegium medicum“ vardu. Ji kelis kartus buvo reorganizuota ir veikė iki 1842 metų, kol caras Nikalojus I ją uždarė. Per savo gyvavimo metus ši mokykla paruošė daugiau kaip pusantro tūkstančio gydytojų, taip pat pasižymėjo ir moksline veikla. Į šią bibliografiją įtraukta 171 disertacija, apginta Vilniaus aukštojoje medicinos mokykloje. Be to, į rinkinį įdėtos 9 disertacijos, kurios spausdintos ir gintos užsienyje, tačiau pripažintos Vilniuje. Bibliografijos gale pridedamos šešios rodyklės: autorių pavardžių ir jų kilimo, sisteminė - dalykinė, dalykinė, disertantų kilimo ir spaustuvių bei Vilniaus universiteto medicinos daktarų, kurių disertacijos arba tezės nesurastos Lietuvos mokslinėse bibliotekose. Šią bibliografinę rodyklę paruošė Lietuvos Mokslų akademijos centrinės bibliotekos vyriausiasis bibliografas Alfonsas Bielinis (1906-1970). Vilniaus Stepono Batoro universitete jis studijavo klasikinę filologiją, etnologiją ir istoriją, 1935 m. apgynė etnologijos magistro, o 1939 m. – klasikinės filologijos magistro baigiamuosius darbus. 1926–1938 m. A. Bielinis dirbo Lietuvių mokslo draugijoje, rinko kraštotyrinę ir folklorinę medžiagą, ją sistemino ir publikavo. Nuo 1946 m. iki mirties jis dirbo Lietuvos Mokslų akademijos Centrinės bibliotekos vyriausiuoju bibliografu, tvarkė mokslinius fondus ir rengė bibliografijos rodykles.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Revoliucinis judėjimas Lietuvoje ir Baltarusijoje 1905-1907 metais : Lietuvos TSR mokslų akademijos Centrinės bibliotekos rankraščių aprašas
    (Lietuvos TSR mokslų akademija. Centrinė biblioteka, 1958)
    Šioje knygoje yra aprašyti Lietuvoje ir Baltarusijoje 1905-1907 metais vykę revoliuciniai judėjimai, remiantis Lietuvos TSR mokslų akademijos (dabar Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių) bibliotekoje saugomais dokumentais. Darbas suskirstytas į tris skyrius: pratarmė, aprašas ir trys rodyklės. Aprašo skyriuje vienetai suskirstyti į penkias dalis, rankraščiai suskirstyti istorinių įvykių chronologine tvarka. Pabaigoje pateikiamos trys rodyklės: vardų, vietovardžių ir dalykinė - tematinė.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Lietuvos TSR Mokslų Akademijos rankraštinių darbų ir disertacijų bibliografija, 1946-1956
    (Lietuvos TSR mokslų akademijos Centrinė biblioteka, 1958)
    Šioje bibliografijoje aprašyti nespausdinti darbai, kuriuos Centrinė biblioteka (dabar Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka) gavo saugoti 1946 - 1956 m. laikotarpiu. Šiame leidinyje atrinkti ne visi darbai, bet tik tie, kuriuos atrinko patys institutai. Aprašai lietuvių kalbą yra išverti į rusų kalbą. Kiekvieno aprašo gale yra pridėta rankraščio saugojimo signatūra (šifras). Bibliografija yra suskirstyta sistemine tvarka - mokslo šakomis. Atskirų skyrių ir grupių ribose darbai suskirstyti kalbomis - lietuviškos ir rusiškos abėcėlių seka. Pabaigoje yra pridėtos 4 rodyklės. Iš viso bibliografijoje aprašyti 633 darbai.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Lietuvos TSR mokslų akademijos Centrinė biblioteka
    (Lietuvos TSR mokslų akademija. Centrinė biblioteka, 1959)
    Knygoje trumpai aprašyta Lietuvos TSR mokslų akademijos centrinė biblioteka (dabar Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka), jos tuometinė struktūra, knygų, žurnalų, žemėlapių ir kitų spaudinių fondai ir rankraščių rinkiniai, ir nurodyta, kaip jais naudotis. Ši knyga skaitytojams padės susipažinti su bibliotekos knygų ir rankraščių lobynu.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Valerijonas Vrublevskis
    (Valstybinė politinės ir mokslinės literatūros leidykla, 1958) Abramavičius, Vladas
    Šio leidinio tikslas yra nušviesti Valerijono Vrublevskio, 1863 m. sukilimo Lietuvoje vadų Zigmo Sierakausko ir Kosto Kalinausko artimiausio bendražygio, kovos kelią, išryškinti jo vaidmenį sukilime, taip pat vėlesniąsias pastangas emigracijoje padėti valstiečių išsivadavimo judėjimui Lietuvoje ir Baltarusijoje. Šioje knygoje sudėti ankščiau paskelbti duomenys apie Valerijoną Vrublevskį, taip pat surinkta nemažai naujos medžiagos (iki 1958 metų).
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Seksterny wykładów kowieńskich Adama Mickiewicza, 1819-1821
    (1956)
    Adomo Mickevičiaus Kauno mokykloje dėstyti eksternai - tai ankstyvasis istorinis dokumentas pačių pirmųjų poeto žingsnių, kuriuos savo pedagoginiame darbe statė pedagogas - filomatas. Jis savo darbu stengėsi pažadinti lenkų, rusų ir lietuvių jaunimą. Šie eksterna buvo rasti vieno Kauno mokyklos mokinio užrašuose šalia kitų mokytojų dėstytų dalykų. Šiame leidinyje jie yra skelbiami pirmą kartą. Šie užrašai padeda plačiau nušviesti patį A. Mickevičių kaip asmenybę - jo pasaulėžiūrą ir erudiciją.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Lietuvos mokslų akademijos leidinių bibliografinė rodyklė
    (1956-2003)
    „Lietuvos mokslų akademijos leidinių bibliografinė rodyklė“ - tai leidinių ciklas, apimantis laikotarpį nuo 1941 iki 1991 metų. Šiuose leidiniuose yra surinktos bibliotekos išleistos knygos, testiniai leidiniai, darbuotojų publikacijos, disertacijų autoreferatai ir t.t. Visa medžiaga yra skirstoma stambiomis mokslo šakomis. Skyrių pradžiose yra dedamos knygos, o po jų straipsniai. Knygos ir straipsniai grupuojami lotyniškos ir rusiškos abėcėlės tvarka. Leidinių pabaigoje randame pavardžių ir mokslo akademijos leidinių rodykles. Nuo 1956 iki 1989 metų šis leidinys buvo leidžiamas pavadinimu „Lietuvos TSR mokslų akademijos leidinių bibliografinė rodyklė“, nuo 1998 - „Lietuvos mokslų akademijos leidinių bibliografinė rodyklė“.