3. Bibliotekos leidiniai / Publications of the Library

Nuorodahttps://elibrary.mab.lt/handle/1/1

Elektroninių dokumentų kopijavimo ir naudojimo teises saugo Lietuvos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas

Electronic document copying and use of the rights protected by Republic of Lithuania Law on Copyright and Related Rights

Paieškos rezultatai

Rodoma 1 - 10 iš 49
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Централизация и региональная координация комплектования в библиотеках Академий наук Литовской и Белоруской ССР : опыт работы
    (Lietuvos TSR Mokslų akademijos centrinė biblioteka, 1980)
    Leidinyje pateikiami Lietuvos mokslų akademijos centrinės bibliotekos ir Baltarusijos TSR centrinės bibliotekos darbuotojų parengti straipsniai. Juose apžvelgiamos tuo metu aktualios bibliotekų centralizacijos ir fondų komplektavimo temos.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Geologijos-mineralogijos mokslų disertacijos Lietuvoje : bibliografinė rodyklė, 1953-1993 m.
    (Vilniaus universiteto leidykla, 1994)
    Šioje rodyklėje užfiksuoti Lietuvos geologų disertacijų, apgintų po Antrojo pasaulinio karo iki 1993 m., autoreferatai. Pateikiami duomenys apie 18 geologijos-mineralogijos mokslų daktarų ir 117 kandidatų disertacijų autoreferatus. Disertantų autoreferatų aprašai išdėstyti chronologiškai pagal jų parengimo metus. Vienerių metų aprašai išdėstyti abėcėlės tvarka, nurodoma kandidatinės disertacijos vadovo pavardė. Mokslo daktarų disertacijų autoreferatų aprašai pateikiami pirmiausia. Bibliografinės rodyklės pabaigoje nurodomi Lietuvoje gintų užsienio mokslininkų disertacijų autoreferatai. Pabaigoje randame disertacijų vadovų ir disertantų pavardžių rodykles, tekste naudotų santrumpų sąrašą.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Вопросы библиотековедения : опыт работы
    (Lietuvos TSR mokslų akademijos centrinė biblioteka, 1982)
    Leidinyje pateikiami pranešimai, skaityti tarptautinėje konferencijoje 1981 metų rugsėjo 1 - 5 dienomis apie darbo praktiką ir našumą Baltijos šalių mokslo akademijų bibliotekose. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas knygotyrai, bibliografijai, bei retų knygų ir rankraščių išsaugojimui.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Lietuvių kalbos gramatinė sistema : giminės kategorija
    (Lietuvos TSR mokslų akademijos centrinė biblioteka, 1984) Valeckienė, Adelė
    Leidinyje nagrinėjamos lietuvių kalbos bevardės giminės formų funkcijos bei jų santykis su vyriškosios ir moteriškosios giminės formomis, aptariamas formų funkcijų tyrimo metodas, plačiai nušviečiamos tiriamųjų kategorijų (įvardžių, būdvardžių) ypatybės ir kt. Nemaža vietos skiriama specifinių lietuvių kalbos bevardės giminės formantų kilmės aiškinimui ir t.t. Darbo išvados remiamos apie 30 000 kortelių medžiaga, išrinkta iš lietuvių grožinės, publicistinės bei mokslinės literatūros, tarmių ir senųjų raštų. Pagrindinė tarmių medžiaga imta iš didžiojo Lietuvių kalbos žodyno bei jo kartotekos; rinkta šiek tiek iš gyvosios kalbos. Knygoje pateikiamas tik papildomų šaltinių santrumpų sąrašas.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Jonas Macevičius : bibliografinė rodyklė, 1945-1981
    (Lietuvos TSR mokslų akademijos Centrinė biblioteka, 1982)
    Jonas Macevičius - žinomas Lietuvos filosofas, mokslininkas ir visuomenės veikėjas. Šioje bibliografinėje rodyklėje yra išvardinti visi jo mokslo darbai nuo 1945 iki 1981 metų. Pradžioje pateikiamas publikuotų darbų sąrašas, toliau seka straipsniai, pabaigoje sudarytų ir redaguotų darbų sąrašas.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Pergamentų katalogas
    (LTSR Mokslų akademijos Centrinė biblioteka, 1980)
    „Pergamentų kataloge'' - pirmą kartą pateikiama išsami informacija apie Centrinės bibliotekos (dabar Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka) rankraščių skyriuje saugotus dokumentus ir rankraščius, rašytus ant specialiai išdirbtos odos, vadinamojo pergamento. Kataloge suregistruoti XII a. pab. - 1935 metų laikotarpio pergamentai lotynų, baltarusių (tiksliau - LDK slaviškąja kanceliarine), lenkų, vokiečių, prancūzų ir kt. kalbomis, iš viso 1400 saugojimo vienetų.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Bibliografinio aprašo reikalavimai Lietuvos mokslų akademijos bibliotekoje sudaromiems literatūros sąrašams
    (Lietuvos mokslų akademijos biblioteka, 1999)
    Tai pirmasis leidinys, kuriame yra pateikti bibliografinio aprašo reikalavimai, skirti Lietuvos mokslų akademijos bibliotekoje sudaromiems literatūros sąrašams. Kadangi iki tol nebuvo sukurta analogiškų priemonių. Šie reikalavimai yra paremti tarptautiniais standartais. Personalinės literatūros ir šakinės bibliografinės rodyklės Lietuvos MA bibliotekoje (Lietuvos MAB) pradėtos leisti jau nuo 1956 metų. Šiais reikalavimais siūloma naudotis, sudarant literatūros sąrašus ne tik bibliografinėms rodyklėms, bet taip pat ir moksliniams darbams.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Rankraščių fondai
    (Lietuvos mokslų akademijos biblioteka, 1994)
    Šis leidinys - įžanga į rankraščių lobyną - skatina susipažinti su dar netyrinėtais mokslo ir kultūros dalykais, nežinomais istorijos įvykiais, išsklaidytais gausiame dokumentų margumyne. Šiame leidinyje pateikiama naujausia tvarkomų ir sutvarkytų rankraščių statistika: nurodomi aprašytieji ir ir dar nesutvarkyti bei naujai įsigyti fondai. Rodyklė padės bent iš dalies susipažinti su Lietuvos mokslų akademijoje Rankraščių skyriuje saugomais dokumentais ir autografais.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Regina Volkaitė-Kulikauskienė : literatūros rodyklė
    (Lietuvos MA biblioteka, 1996) Sasnauskaitė, Giedrė
    Ši bibliografija apima archeologės, Lietuvos mokslų akademijos narės - korespondentės, habilituotos daktarės Reginos Volkaitės - Kulikauskienės mokslinės ir pedagoginės veiklos laikotarpį iki 1996 metų. Dar mokydamąsi gimnazijoje Regina Volkaitė susidomėjo Lietuvos proistore ir archeologija. Kauno universitete ji studijavo Lietuvos istoriją. Dalyvaudama archeologinėse ekspedicijose Regina Volkaitė susidomėjo drabužių rekonstravimu pagal archeologijos radinius bei papuošalais, ir vėliau šią sritį nagrinėjo ne viename iš savo darbų. Daug laiko archeologų rengimui ji skyrė dirbdama Vilniaus universitete. Tačiau produktyviausias Reginos Volkaitės-Kulikauskienės mokslinės veiklos laikotarpis prasidėjo perėjus dirbti į Lietuvos mokslų akademijos Istorijos institutą. Ji publikavo per 300 straipsnių, kelias monografijas. Reginos Volkaitės-Kulikauskienės iniciatyva 1979 metais pradėtas leisti tęstinis mokslinis leidinys „Lietuvos archeologija“, kuriame archeologai skelbia savo publikacijas. Rodyklėje aprašytos knygos, moksliniai bei mokslo populiarinimo straipsniai, pranešimai. Atspindima jos, kaip daugelio mokslinių darbų redaktorės, disertantų mokslinės vadovės ir oponentės, konsultantės bei recenzentės, veikla. Pateikiamos darbų recenzijos, ikonografija ir literatūra apie ją. Pradžioje pateikiami straipsniai apie archeologės biografiją, gyvenimo ir veiklos datas. Knyga suskirstyta į 6 skyrius. Leidinio pabaigoje pridedama pavardžių rodyklė ir santrumpų sąrašas.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Lexicon Lithuanicum
    (Lietuvos TSR mokslų akademijos Centrinė biblioteka, 1987)
    Leidinyje spausdinamas vieno pirmųjų leksikografijos paminklų - rankraštinio anoniminio XVII a. vidurio vokiečių - lietuvių kalbų žodyno ,,Lexicon Lithuanicum'' - tekstas, nagrinėjami jo autorystės ir parašymo datos klausimai, pateikiama grafologinė apžvalga, analizuojami leksikografinės technikos ypatumai. Skelbiamas rankraštis XVIIa. vokiečių - lietuvių kalbų žodynas „Lexicon Lithuanicum“ laikomas Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos rankraščių skyriuje. Jis buvo surastas Rytų Prūsijoje, apgriautoje Laukstyčių (Lochšteino) pilyje, kur Antrojo pasaulinio karo pabaigoje buvo slepiama Prūsijos valstybinio archyvo Karaliaučiuje dalis fondų. Žodyną surado 1945 metų pabaigoje Povilo Pakarklio ekspedicija lituanistikos vertybėms nuo sunykimo išgelbėti.