3. Bibliotekos leidiniai / Publications of the Library

Nuorodahttps://elibrary.mab.lt/handle/1/1

Elektroninių dokumentų kopijavimo ir naudojimo teises saugo Lietuvos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas

Electronic document copying and use of the rights protected by Republic of Lithuania Law on Copyright and Related Rights

Paieškos rezultatai

Rodoma 1 - 10 iš 116
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Lietuvos bibliografija. Serija C, Lietuviškų periodinių leidinių publikacijos
    (Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka, VU biblioteka, LMA biblioteka, Kauno apskr. viešoji b-ka, 2000, 2004)
    Tai lietuviškų periodinių leidinių straipsnių rodyklės, apimančios 1898-1900 ir 1901-1903 metus. Jos apima ypatingus Lietuvos istorijos metus - spaudos draudimo laikotarpį, kada Lietuvoje nebuvo galimybės spausdinti laikraščius ir žurnalus. Pirmenybė teikiama lietuvių autorių straipsniams, korespondencijoms apie Lietuvą, Mažąją Lietuvą, visuomenę, politinę ir kultūrinę lietuvių veiklą kitose šalyse. Bibliografiniai įrašai grupuojami pagal Universaliąją dešimtainę klasifikaciją. Skyriuose pirmiausia pateikiami bendro pobūdžio straipsniai, po to straipsniai apie Lietuvą, Rusijos imperiją, Mažąją Lietuvą ir kitas šalis. Poskyriuose įrašai grupuojami autorių arba antraščių abėcėlės tvarka. Yra pateikiamos trys rodyklės: asmenvardžių, kolektyvų ir vietovardžių. Tekstas pateikiamas lietuvių, anglų ir vokiečių kalbomis.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Tomas Sakalauskas : literatūros rodyklė
    (Lietuvos mokslų akademijos biblioteka, 2002)
    Lietuvos Respublikos nusipelniusio žurnalisto, Lietuvos Rašytojų sąjungos, Lietuvos Dailininkų sąjungos nario, eseisto ir menotyrininko Tomo Sakalausko darbų literatūros rodyklė apima kūrybinės veiklos laikotarpį iki 2001 metų. Rodyklėje surašytos eseisto knygos, straipsniai, recenzijos apie meno žmonių pasaulį, kur atskleistas jų gyvenimo būdas, meniniai impulsai, žodžio ir veiklos sąsajos. Leidinio pradžioje žurnalisto kolegos dalijasi mintimis apie T. Sakalausko kūrybą, toliau seka gyvenimo ir veiklos datos. Rodyklė suskirstyta į 6 pagrindinius skyrius. Leidinio pabaigoje pateikta pavardžių rodyklė ir santrumpų sąrašas.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Akademikas Adolfas Laimutis Telksnys : bibliografinė rodyklė
    (Lietuvos mokslų akademijos biblioteka, 2000)
    Profesoriaus informatikos mokslų habilituoto daktaro, Lietuvos mokslų akademijos akademiko, Matematikos ir informatikos instituto ilgamečio darbuotojo, Kauno technologijos universiteto garbės daktaro, atsitiktinių procesų savybių pokyčių nustatymo originalios teorijos autoriaus, kompiuterizuotų sistemų, skirtų atsitiktinei analizei bei atsitiktinių procesų atpažinimui, tyrėjo ir tobulintojo, informacinės visuomenės kūrėjo ir propaguotojo Adolfo Laimučio Telksnio bibliografinė rodyklė apima jo mokslinės ir mokslinės organizacinės veiklos laikotarpį nuo 1957 iki 2000 metų. Leidinio pradžioje pateiktas straipsnis apie jo mokslinės veiklos laikotarpį, toliau chronologine tvarka, pradedant nuo 2000 metų, pateikiamos pagrindinės veiklos kryptys. Skyriuose medžiaga išdėstyta tiek chronologine tiek abėcėline tvarka, pirmiausiai pateikiant knygas, po jų straipsnius. Pabaigoje randame pavardžių rodyklė ir nuotraukos.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Akademikas Jonas Mockus : bibliografinė rodyklė
    (Lietuvos mokslų akademijos biblioteka, 2001)
    Ši rodyklė apima ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje pripažinto mokslininko, profesoriaus, habilituoto technikos mokslų daktaro, Lietuvos mokslų akademijos akademiko, Matematikos ir informatikos instituto Optimizavimo skyriaus vadovo Jono Mockaus mokslinės veiklos laikotarpį nuo 1957 iki 2000 metų. Pradžioje pateikiamas straipsnis apie jo mokslinę veiklą, toliau seka gyvenimo ir veiklos datos. Skyriuose literatūra išdėstyta tiek chronologine, tiek abėcėline tvarka. Pradžioje pateikiamos knygos, po to straipsniai. Pabaigoje pateikiama pavardžių rodyklė ir nuotraukos.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    XV-XVI a. Lietuvos lotyniškų knygų sąrašas
    (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2002)
    Sąrašą (374 įrašai) sudaro XV–XVI a. LDK knygos lotynų kalba. Tai yra: l) visi LDK teritorijoje išspausdinti lotyniški leidiniai ir 2) LDK autorių parašyti, bet dėl įvairių priežasčių svetur išspausdinti kūriniai. XVI amžius LDK knygininkystei yra epochų sąvartos laikotarpis – baigiasi Viduramžiai (rankraštinės knygos epocha) ir prasideda Naujieji laikai (spauda). Svarbiausiu to laikotarpio LDK lotyniškosios spaudos centru reikia laikyti Vilnių. Įvairiose jo spaustuvėse pasirodė mažiausiai 158 leidiniai. Antra pagal spaudinių kiekį ir svarbą buvo senoji Lenkijos sostinė, plačiai Jogailos atgaivintu universitetu garsėjusi Krokuva. Joje XV–XVI a. pasirodė 57 knygos, parašytos ar parengtos Lietuvoje. Ne ką mažiau Krokuvai nusileido Rygos miestas. Vien tiktai „Rygos Aldo“ Mollino oficinoje išėjo 49 lotyniškos knygos. Po kelis tokius leidinius pasirodė taip pat kituose Lietuvos ir užsienio spaudos centruose. Knygų repertuaras neapima visų lotyniškosios literatūros žanrų: tarp jų nėra tiksliųjų, gamtos, net kai kurių humanitarinių mokslų veikalų, vadovėlių, Antikos autorių raštų ir t.t. Rengiant sąrašą naudotasi įvairiais šaltiniais. Svarbiausiais buvo laikomi pagrindinėse šalies bei užsienio bibliotekose saugomi XV–XVI a. spaudiniai ir bibliografijos priemonės, informuojančios apie šiuos spaudinius. Knygos aprašytos atsižvelgiant į dabartinio tarptautinio standartinio bibliografinio aprašo rekomendacijas. Visų „de visu“ aprašytųjų leidinių aprašai pateikiami kuo išsamesne forma, paliekant pilną antraštę, atskleidžiant knygos turinį. Aprašo pabaigoje nurodoma leidinio saugojimo vieta.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Andrius Sniadeckis
    (Vilniaus universiteto leidykla, 2005) Railienė, Birutė
    Ši monografija skirta VU profesoriui Andriui Sniadeckiui - chemikui, gydytojui, visuomenės veikėjui. Knygoje siekta pristatyti profesoriaus Andriaus Sniadeckio gyvenimą, atskleisti jo santyki su akademine aplinka Vilniaus universitete ir sudėtinga to meto politine situacija Vilniuje ir Lietuvoje. Knyga papildyta bibliografine medžiaga - A. Sniadeckio darbų bei literatūros apie jį sąrašu. Pabaigoje yra santrauka anglų kalba.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Benediktas Juodka : bibliografijos rodyklė
    (Lietuvos mokslų akademijos biblioteka, 2002)
    Profesoriaus habilituoto daktaro Lietuvos mokslų akademijos prezidento, Vilniaus universiteto rektoriaus, Biochemijos ir biofizikos katedros vedėjo, VU senato nario, Europos mokslų ir menų akademijos nario Benedikto Juodkos bibliografinė rodyklė apima jo mokslinės ir visuomeninės veiklos laikotarpį nuo 1967 iki 2002 metų imtinai. Rodyklėje aprašytos B. Juodkos monografijos, mokslo bei mokslo populiarieji straipsniai, pranešimai. Atspindima jo, kaip daugelio mokslinių leidinių redaktoriaus, disertacijų mokslinio vadovo, oponento, disertacijų ginimo komiteto pirmininko bei nario, veikla. Aprašyta literatūra apie jį. Rodyklės pradžioje pateikiamos pagrindinės jo gyvenimo ir veiklos datos, straipsnis apie jo mokslinę, pedagoginę ir organizacinę veiklą. Rodyklė sudaryta iš 6 skyrių. Leidinio pabaigoje pateikiama pavardžių rodyklė ir santrumpos.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Trys gyvenimo briaunos : literatūros rodyklė
    (Lietuvos mokslų akademijos biblioteka, 2001) Grigelis, Algimantas
    Šiame leidinyje Algimanto Grigelio - geologo, minerologo, habilituoto fizinių mokslų daktaro, daugiašakė kūryba ir mokslinės veiklos faktai pateikiami įvairiais aspektais, akcentuojant svarbiausias mokslinių interesų sritis. Profesinis požiūris į bibliografinį įrašą gerokai išsiplėtė - knygoje pateikiami skyriai, kuriuose gausu nepublikuotos medžiagos: apie mokslo tyrimo programas, konferencijas, simpoziumus, pasitarimus, geologines ekspedicijas, taip pat yra mokslo tyrimo darbų ataskaitų, mokslinių pranešimų. Ši informacija vertinga tuo, kad atspindi ne tik autoriaus veiklą, bet ir apskritai geologų mokslinio darbo pobūdį. Medžiaga skyriuose pateikta chronologine tvarka, publikacijų įrašai sudaryti remiantis tarptautinio bibliografinio aprašo standartais ir ilgamečio bibliografinio darbo Lietuvos mokslų akademijos bibliotekoje patirtimi.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Dionizas Poškus : literatūros rodyklė
    (Lietuvos mokslų akademijos biblioteka, 2000)
    Fizinių mokslų (chemija) habilituoto daktaro profesoriaus Dionizo Poškaus bibliografinė rodyklė apima jo mokslinės ir visuomeninės veiklos laikotarpį iki 2000 metų imtinai. Rodyklės pradžioje pateikiamos pagrindinės jo gyvenimo ir veiklos datos. Rodyklė sudaryta iš 4 skyrių. Skyriuose literatūra išdėstyta chronologine tvarka, o metų ribose - abėcėline: lotynų ir kirilica. Skyriuje ,,Literatūra apie Dionizą Poškų'' medžiaga išdėstyta abėcėlės tvarka. Pradžioje pateikiami knygų, o po to straipsnių aprašai. Leidinio pabaigoje pateikiama pavardžių rodyklė ir santrumpos.