3. Bibliotekos leidiniai / Publications of the Library

Nuorodahttps://elibrary.mab.lt/handle/1/1

Elektroninių dokumentų kopijavimo ir naudojimo teises saugo Lietuvos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas

Electronic document copying and use of the rights protected by Republic of Lithuania Law on Copyright and Related Rights

Paieškos rezultatai

Rodoma 1 - 10 iš 10
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Šventasis Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos bei jai priklausančių provincijų giminių ir herbų vardynas
    (Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, 2015) Kojalavičius-Vijūkas, Albertas
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Imunologijos raida Lietuvoje: trys amžiai: nuo empirinių užuominų apie atsparumą iki imuniteto studijų: mokslinė monografija
    (Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, 2016)
    Mokslinė monografija „Imunologijos raida Lietuvoje“ apima imunologijos istoriją, studijas, tyrimų kryptis, taip pat atspindi organizacijas, atliekančias imunologinius tyrimus. Leidinio tikslas – apžvelgti šiuolaikinės imunologijos būklę Lietuvoje, atkreipti dėmesį į atskiras jos kryptis, pasiekimus, imunologijos studijas. Sukaupta svarbi istorinė imunologinės veiklos medžiaga: atsiminimai, nuotraukos, citatos, svarbiausia bibliografinė medžiaga, disertacijų ir patentų aprašai. Ji bus įdomi ne tik imunologijos teoretikams, praktikams, bet ir šios srities entuziastams, visiems, besidomintiems imuniteto fenomenu.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Rankraščių fondai
    (Lietuvos mokslų akademijos biblioteka, 1994)
    Šis leidinys - įžanga į rankraščių lobyną - skatina susipažinti su dar netyrinėtais mokslo ir kultūros dalykais, nežinomais istorijos įvykiais, išsklaidytais gausiame dokumentų margumyne. Šiame leidinyje pateikiama naujausia tvarkomų ir sutvarkytų rankraščių statistika: nurodomi aprašytieji ir ir dar nesutvarkyti bei naujai įsigyti fondai. Rodyklė padės bent iš dalies susipažinti su Lietuvos mokslų akademijoje Rankraščių skyriuje saugomais dokumentais ir autografais.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Lietuvos bibliografija. Serija C, Lietuviškų periodinių leidinių publikacijos
    (Lietuvos nacionalinė M. Mažvydo biblioteka, VU biblioteka, LMA biblioteka, Kauno apskr. viešoji b-ka, 2000, 2004)
    Tai lietuviškų periodinių leidinių straipsnių rodyklės, apimančios 1898-1900 ir 1901-1903 metus. Jos apima ypatingus Lietuvos istorijos metus - spaudos draudimo laikotarpį, kada Lietuvoje nebuvo galimybės spausdinti laikraščius ir žurnalus. Pirmenybė teikiama lietuvių autorių straipsniams, korespondencijoms apie Lietuvą, Mažąją Lietuvą, visuomenę, politinę ir kultūrinę lietuvių veiklą kitose šalyse. Bibliografiniai įrašai grupuojami pagal Universaliąją dešimtainę klasifikaciją. Skyriuose pirmiausia pateikiami bendro pobūdžio straipsniai, po to straipsniai apie Lietuvą, Rusijos imperiją, Mažąją Lietuvą ir kitas šalis. Poskyriuose įrašai grupuojami autorių arba antraščių abėcėlės tvarka. Yra pateikiamos trys rodyklės: asmenvardžių, kolektyvų ir vietovardžių. Tekstas pateikiamas lietuvių, anglų ir vokiečių kalbomis.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Clavis Germanico-Lithvana : rankraštinis XVII amžiaus vokiečių-lietuvių kalbų žodynas
    (Mokslo ir enciklopedijų leidykla, 1995)
    Fridrichui Pretorijui Vyresniajam (1624 - 1695) priskiriamas rankraštinis vokiečių - lietuvių kalbų žodynas Clavis Germanico-Lithvana yra vertingas Mažosios Lietuvos XVII amžiaus paskutiniojo ketvirčio lietuvių leksikologijos veikalas. Žodynas turėjo tikslą užfiksuoti to meto religinės raštijos leksiką, ją praturtinti ir apskritai prisidėti prie lietuvių rašomosios kalbos ugdymo. Dėl nepalankių ano meto sąlygų, jis nebuvo išspausdintas. Iki šiol šis žodynas geriau žinomas tiktai lietuvių raštijos istorikams ir bibliografams. Nors jo žodžiai įtraukti į akademinio Lietuvių kalbos žodyno kartoteką, tačiau pats žodynas plačiau netyrinėtas. Tuo tarpu Clavis Germanico-Lithvana ir šiandien nėra praradęs savo reikšmės. Dėl sukauptos leksikos gausumos ir įvairovės, jos gana detalus ir sistemingo pateikimo žodynas yra reikšmingas lietuvių kalbos ir kultūros paminklas. Tai keturių dalių leidinys. Pirmoje dalyje po įvadinio straipsnio eina žodyno fototipinis tekstas - originalo pirmojo tomo A-E raidžių žodžiai. Antroji dalis apima šio tomo raidžių F-L žodžius, trečioji prasideda antrojo tomo raide M ir baigiasi žodžiu ver[s]tehlen, ketvirtoji prasideda žodžiu ver[s]tehlen, baigsis [z] raidės žodžiais ir lietuviškų žodžių rodykle.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Закономерности изменчивости популяционных параметров вида в пространстве и времени : (на примере пресноводных модельных видов рыб)
    (Lietuvos mokslų akademijos biblioteka, 1994) Volskis, Ričardas
    Ričardas Volskis domėjosi biologijos ir ekologijos mokslais. 1957 m. jis baigė Maskvos centrinį žuvininkystės institutą, o 1965 m. apgynė biologijos mokslų kandidato disertaciją. 1993 m. Ričardas Volskis buvo nostrifikuotas daktaru. 1995 m. Olštine (Lenkija) apgynė ekologijos habilituoto mokslų daktaro disertaciją, o 1996 m. buvo nostrifikuotas habilituotu daktaru. Nuo 1965 m. Ričardas Volskis dirbo Lietuvos mokslų akademijos Zoologijos ir parazitologijos institute, vėliau Ekologijos institute. Jo kaip mokslininko veikla labai ženkli. Ričardas Volskis sukūrė erdvinės rūšies koncepciją, pagrindė rūšies funkcionavimo dėsningumą filosofiniu ir biologiniu aspektais. Mokslininkas parašė daugiau kaip 15 monografijų ir knygų, vadovėlį „Žuvininkystė“ bei 4 monografinių straipsnių rinkinius. Jis paskelbė daugiau kaip 130 mokslinių bei nemažai visuomenei populiarių straipsnių. Už mokslinę veiklą Ričardas Volskis ne kartą buvo apdovanotas, o 1979 m. jam suteiktas nusipelniusio žuvininko vardas. Šiame leidinyje pateikiamas Ričardo Volskio atliktas daugiau nei 30 metų trūkęs tyrimas, kurio metu buvo tiriamos gėlavandenių žuvų modelinės rūšys, jų parametrų kitimas laike ir erdvėje.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Biblioteka im. Wróblewskich Litewskiej Akademii Nauk, 1912-2012
    (Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, 2012) Cicėnienė, Rima
    Jubiliejinis informacinis leidinys, skirtas Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos 100 metų veiklos jubiliejui. Jame rasite bibliotekos istorijas apžvalga, dabarties kontūrus ir ateities perspektyvas. Leidinys lenkų kalba.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    The Wroblewski Library of the Lithuanian Academy of Sciences, 1912-2012
    (Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, 2012) Cicėnienė, Rima
    Jubiliejinis informacinis leidinys, skirtas Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos 100 metų veiklos jubiliejui. Jame rasite bibliotekos istorijas apžvalga, dabarties kontūrus ir ateities perspektyvas. Leidinys anglų kalba.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, 1912-2012
    (Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, 2012) Cicėnienė, Rima
    Jubiliejinis informacinis leidinys, skirtas Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos 100 metų veiklos jubiliejui. Jame rasite bibliotekos istorijas apžvalga, dabarties kontūrus ir ateities perspektyvas.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Valstybinės reikšmės bibliotekos Lietuvoje : publikacijų ir diskusijų rinkinys
    (Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, 2010)
    2009 metais Lietuvoje vyko diskusijos dėl tam tikrų LMA Vrublevskių bibliotekos, Lietuvos technikos bibliotekos fondų perkėlimo. Lietuvos technikos bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Sigita Vikšraitienė surinko ir parengė spaudoje pasirodžiusių straipsnių bibliografinį sąrašą apie valstybinės reikšmės bibliotekų „optimizavimą“ bei pateikė pačių diskusijų medžiagą ir dalį žiniasklaidoje pasirodžiusių straipsnių. Leidinyje skelbiamos 2009 m. publikacijos ir diskusijų medžiaga apie valstybinės reikšmės Lietuvos medicinos, Lietuvos technikos ir Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekų perspektyvas.