Vaizdo įrašai, filmai / Video records, films

Nuorodahttps://elibrary.mab.lt/handle/1/1504

Rinkinio vaizdo įrašus galima žiūrėti prisijungus prie elektroninio archyvo. Prisijungimo teisė neribojama. Įrašų kopijavimo ir naudojimo teises saugo Lietuvos Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymas.



Paieškos rezultatai

Rodoma 1 - 3 iš 3
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Paskaita apie Vakarų Europos dailės kūrinių kelius į Lietuvą
    (2019-05-22) Bimbirytė-Mackevičienė, Aistė
    Lietuvos kultūros tyrimų instituto doktorantės Aistės Bimbirytės-Mackevičienės vieša paskaita „Vakarų Europos dailės kūrinių keliai į Lietuvą XIX amžiuje“. XIX a. rezidencijos neįsivaizduojamos be jų sienas puošusių paveikslų. Tizianas, Veronesė ar Rembrandtas – tai vardai, kuriuos puikiai žinojo ir troško turėti Lietuvos kolekcininkai. Tačiau kodėl, kada ir kaip tokie paveikslai patekdavo į jų rinkinius? Į tai bandoma atsakyti paskaitoje. Jos metu nušviečiamos aplinkybės, lėmusios kolekcionavimo veiklos išpopuliarėjimą ir iki tol neregėtą užsienio dailės rinkinių skaičių Lietuvos dvaruose, įvardytos svarbiausios to meto kolekcijos, populiariausi autoriai. Daug dėmesio skiriama ne tik Lietuvos kolekcininkų patirtims užsienyje (Paryžiaus, Londono aukcionuose, Florencijos, Romos antikvariatuose), bet ir galimybei įsigyti kūrinius čia pat vietoje, t. y. Varšuvoje ir Vilniuje.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Atrasti dokumentai, liudijantys grafienės K. Tiškevičienės buitį
    (2016-02-05) Bimbirytė-Mackevičienė, Aistė
    Lietuvos kultūros tyrimų instituto doktorantė menotyrininkė Aistė Bimbirytė-Mackevičienė pasakoja apie LMA Vrublevskių bibliotekoje atrastus dokumentus, liudijančius rūmų Neries krantinėje savininkės grafienės Klementinos Potockytės-Tiškevičienės buitį. Buvusiuose grafienės rūmuose dabar įsikūrus LMA Vrublevskių biblioteka.
  • Miniatiūros vaizdas
    Objektas
    Paskaita „Rūmai ir bandelės: grafo Antano Tiškevičiaus biografijos pėdsakais"
    (2014-09-18) Bimbirytė-Mackevičienė, Aistė
    2014 m. rugsėjo 18 d. Vrublevskių bibliotekoje vyko menotyrininkės Aistės Bimbirytės-Mackevičienės vieša paskaita „Rūmai ir bandelės: grafo Antano Tiškevičiaus biografijos pėdsakais“. Renginys yra Europos paveldo dienų programos dalis. Paskaitoje narpliojama grafo Antano Tiškevičiaus (1866-1920 m.) asmenybė ir jo veiklos bruožai. XIX a. pabaigoje paveldėjęs milžiniškus turtus, grafas Antanas Tiškevičius vos per keletą metų sugebėjo išjudinti Vilniaus pramonę ir prekybą, sukaupti įspūdingą biblioteką ir meno dirbinių kolekciją. Pasak amžininkų jo ypatingas bruožas buvo tas, kad jis be galo mylėjo Vilnių. Išties A. Tiškevičius gyveno išskirtinai tik Vilniuje, nesistatė stambios užmiesčio rezidencijos ar parko, kadangi visas savo jėgas atidavė miestui, kurį be galo mylėjo. Šiandien beveik neturime jokių aiškiai matomų grafo Antano Tiškevičiaus veiklos pėdsakų, tačiau istoriniai dokumentai atskleidžia daug įdomių detalių. Išsilavinusio ir pasiturinčio jauno didiko veiklos ratas buvo labai platus – nuo prekybos duonos gaminiais tinklo iki aistringo savo meno kūrinių ir knygų kolekcijos pildymo ar tipiškų diduomenės pasilinksminimų. Kur gyveno grafas? Kas nutiko jam, jo šeimai ir kolekcijoms? Kur dingo jo sukurtas pramoninis kvartalas? Į visus šiuos klausimus buvo bandoma atsakyti viešoje paskaitoje, kurioje siekiama naujai pažvelgti į nepelnytai pamirštą istorinę asmenybę, tragiškai baigusią savo gyvenimą.