LMA Vrublevskių bibliotekos darbai

Nuorodahttps://elibrary.mab.lt/handle/1/9



ISSN 2783-7300;

eISSN 2783-7297 (elektroninis)

doi: 10.54506/LMAVB

Tęstinis darbų rinkinys, informuojantis visuomenę apie vienos turtingiausių šalies bibliotekų darbą. Leidžiamas nuo 2004 m. Publikuojami straipsniai, bibliotekos darbo ataskaitos, fondų apžvalgos, konferencijose skaitytų pranešimų tekstai, naujų knygų anotacijos, primenamos jubiliejinės bibliotekos darbuotojų datos, skelbiamos buvusių bibliotekos darbuotojų biogramos ir kt. Nuo 2013 m. leidinys recenzuojamas. Dalis žurnale skelbiamų straipsnių įtraukiami į tarptautinę mokslinę duomenų bazę „Lituanistika“. Iki 2010 – Lietuvos mokslų akademijos biblioteka; 2011-2021 – Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka Ankstesnis ISSN 1648-9772



Redaktorių kolegija / Editorial board

Atmena autoriams / Reminder for authors

Paieškos rezultatai

Rodoma 1 - 10 iš 309
  • Objektas
    Pratarmė
    (2024)
  • Objektas
    Preface
    (2024)
  • Objektas
    Paco paslaptys: pirmoji
    (2024) Narbutas, Sigitas
  • Objektas
    The First of the Pacas’ Secrets
    (2024) Narbutas, Sigitas
  • Objektas
    Lietuviška Abraomo Kulviečio giesmė (vertimas, eilėdara, kalba)
    (2024) Judžentis, Artūras
    Straipsnyje nagrinėjama kol kas vienintelė žinoma lietuviška Abraomo Kulviečio giesmė. Aprašomos jos vertimo ypatybės ir eilėdara, tiriama kalba. Siekiama nustatyti skiriamąsias giesmės ypatybes. Tokiomis laikomos ne tik išskirtinės, t. y. tik nagrinėjamam kūriniui būdingos ir kituose to meto kūriniuose nerandamos, ypatybės, bet ir tokios, kurios kitų autorių kūriniuose yra ne taip paplitusios. Atsižvelgiama į verstinį giesmės pobūdį, autoriaus ir redaktorių gimtąsias šnektas, redagavimo pobūdį. Straipsnio išvadose siūlomas giesmės skiriamųjų kalbos ypatybių rinkinys, apibūdinantis Kulviečio kalbą. Esminiai žodžiai: Abraomas Kulvietis; skiriamosios kalbos ypatybės; vertimas; eilėdara; fonetika; morfologija; sintaksė; žodžių tvarka.
  • Objektas
    Lietuvos disertacijų kaip reikšmingo mokslo istorijos paveldo registravimas ir sklaida
    (2024) Miknienė, Giedrė
    Straipsnyje pristatomas Lietuvos atminties bei kitose institucijose sovietmečiu ir šiais laikais vykdyto Lietuvos disertacijų kaip dokumentinio mokslo paveldo registravimo ir sklaidos rezultatų tyrimas. Straipsnio pradžioje, remiantis Lietuvoje ir pasaulyje atliktų bibliometrinių tyrimų rezultatų analize, atskleidžiamas disertacijų vaidmuo mokslo istorijos tyrimams. Toliau nagrinėjami svarbiausi Lietuvos institucijų atlikti darbai, registruojant, išsaugant ir skleidžiant informaciją apie Lietuvos mokslininkų disertacijas. Nagrinėjant informacijos apie disertacijas išteklių – bibliografijos priemonių, informacinių leidinių bei duomenų bazių – tematiką, chronologinę aprėptį, pateikiamų duomenų išsamumą, siekiama atskleisti šių išteklių visumos įvairovę ir institucijų indėlį registruojant bei skleidžiant informaciją apie disertacijas. Tyrimo metu surinkti duomenys apie disertacijas registruojančius spausdintinius išteklius pateikiami statistinėse lentelėse. Esminiai žodžiai: Lietuvos disertacijos; disertacijų santraukos; mokslo istorija; atminties institucijos; bibliografijos rodyklės; duomenų bazės; Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka.
  • Objektas
    Tekstas kaip kelias nuo semantinės atminties prie dėkingumo
    (2024) Murašov, Timofej
    Straipsnyje nagrinėjama susvetimėjimo su pasauliu problema, atskleidžiamas jos ryšys su semantinės atminties vyravimu bei su teksto kultūra. Teigiama, kad betarpišką santykį su pasauliu grąžina dėkingumas, aptariamos jo įgyvendinimo galimybės sąlygos, išryškinama jų sąsaja su performatyviu tekstu. Pirmojoje straipsnio dalyje daroma išvada, kad dėkingumo įgyvendinimo sąlyga – sprendimo akto suspendavimas, t. y. radikalus atvirumas pasauliui. Antrojoje ir trečiojoje straipsnio dalyse grindžiama pozicija, nurodanti, kad galimybės sąlygas taip suprastam atvirumui gali sukurti performatyvaus tipo tekstas, atliekantis sąmonės apvalymo nuo prietarų vaidmenį. Esminiai žodžiai: semantinė atmintis; dėkingumas; dovana; performatyvus tekstas; fenomenologija.